Gwiazdy takie jak Martine McCutcheon i Florence Welch z Florence i The Machine korzystają z usługi znanej jako dieta pudełkowa. Jakie zalety ma tego typu catering dietetyczny i czy warto z niego skorzystać?

Co to jest?

Usługi cateringowe zapewniają dostarczenie gotowych, zwykle liczonych kalorycznie, posiłków dietetycznych pod twoje drzwi. Większość programów można dostosować do swoich potrzeb. Firmy oferują różne opcje diet w zależności od budżetu, potrzeb w zakresie wsparcia i wymagań żywieniowych. Dostarczanie zdrowych posiłków do domu nie jest niczym nowym, ale dieta pudełkowa różni się od tradycyjnych usług cateringowych tym, że posiłki są zbilansowane i dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. Niestety nikt nie wymyślił jeszcze planu dostarczania gorących potraw dietetykom, więc będziesz potrzebować kuchenki mikrofalowej i dużo miejsca w lodówce i / lub zamrażarce. Różni dostawcy oferują szeroki wybór diet, od jednego lub dwóch posiłków dziennie po wszystkie posiłki i przekąski na tydzień. Włączenie świeżych owoców i warzyw różni się w zależności od dostawcy i / lub twoich wyborów. Wszystkie omówione tutaj usługi dostawy są dostępne online, a większość z nich można również zamówić przez telefon. Najważniejsze jest to, że dostawcy liczą kalorie, planują odżywianie, mierzą i przygotowują większość posiłków. Te plany dietetyczne, szybkie i łatwe do naśladowania, mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz nic przeciwko temu, by żyć głównie z gotowych posiłków.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Jeśli wybierzesz plan, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, nie będziesz musiał chodzić na zakupy i próbować oprzeć się pokusie ładnie wyglądającego jedzenia lub zakupów pod wpływem impulsu. Nie będziesz musiał podejmować decyzji o tym, co będziesz jadł. Zaoszczędzisz czas w porównaniu do gotowania posiłku od podstaw. W przypadku wielu dietetycznych programów dostarczania żywności nie ma szans na wybór niezdrowego posiłku. Rzadziej decydujesz się na jedzenie na wynos. W końcu twój obiad jest już w lodówce. Może się okazać, że mniej myślisz o jedzeniu, co jest korzystne dla osób, które są na diecie.

Ile będzie mnie kosztować dostawa?

Każdy dostawca będzie oferował szereg podstawowych i dodatkowych usług za miesięczną opłatą. Koszt diety pudełkowej zależy od wybranego planu i wszelkich dodatkowych usług. Diety w wyższych cenach zwykle dotyczą wyspecjalizowanych i szczególnych diet jak na przykład dieta samurajska czy ketonowa. W takim przypadki dietetyk musi bowiem osobno przygotować posiłek w zależności od twoich indywidualnych potrzeb.

Schudniesz

Większość diet może skutkować utratą wagi o 1-2 kilogramów tygodniowo, więcej, jeśli startujesz od wysokiej wagi początkowej. Ilość utraconych kilogramów zależy też od twojego wieku, poziomu aktywności, wagi początkowej i ilości kalorii.

Nie są to diety błyskawicznie i deklaracje, że można schudnąć więcej niż 2 kg tygodniowo, należy traktować z ostrożnością. Chyba że masz do czynienia z wyjątkowo restrykcyjnymi dietami jak np. dieta samuraja. Oferowane diety oferują szeroką gamę produktów spożywczych, z różnymi cenami i dostępnymi opcjami w zależności od twoich celów. Przyjrzyj się im bardziej szczegółowo, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich z osobna. Jeśli chcesz opracować własny plan diety, często możesz skorzystać z 24-godzinnej bezpłatnej wersji próbnej. Co więcej, w każdej chwili możesz dokonać modyfikacji w swoim planie żywieniowym. Zdecydować jakie produkty czy potrawy są dla ciebie nie do przyjęcia lub też po prostu zmienić całkowicie plan diety.