Nie jest łatwo pozostać na szczycie, zwłaszcza gdy milion spraw ciągnie cię w każdym kierunku. Dla wielu ludzi, którzy nie radzą sobie z presją, wypalenie skutkuje kilkoma psychicznymi i fizjologicznymi problemami zdrowotnymi.

Odwieczna praktyka medytacji ma udowodnioną skuteczność w leczeniu problemów zdrowotnych. Oto 10 powodów, dla których intonowanie 'aum' powinno pojawić się przed wizytą u lekarza:

  Obniża stres i zmniejsza depresję

Badania opublikowane w czasopiśmie Health Psychology powiązały medytację z poczuciem mniejszego stresu i połączyły ją z obniżonym poziomem hormonu stresu - kortyzolu. Wiele badań wykazało, że może ona również pomóc w zmniejszeniu poziomu depresji i lęku.

  To czyni cię szczęśliwszym

Badania wskazują, że medytacja może zwiększyć zdolność do szczęścia. Powoduje ona, że przysadka mózgowa w naszym mózgu wydziela endorfiny, które pomagają podnieść nastrój i mają pozytywny wpływ na całe ciało. To powinno wyjaśniać błogie wyrazy twarzy mnichów!

  Może poprawić pamięć i świadomość

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że studenci college'u, którzy medytowali, lepiej radzili sobie z częścią egzaminu poświęconą rozumowaniu werbalnemu. To dlatego, że medytacja poprawia nasz poziom koncentracji!

  Może pomóc ci lepiej dogadywać się z innymi

Medytacja jest znana z tego, że zmienia fale mózgowe, prowadząc do wyższych poziomów fal mózgowych alfa, które są związane ze stanem czuwania i relaksu. Pomaga to zredukować negatywne nastroje i uczucia, takie jak złość, napięcie i smutek.

  Dzięki temu staniesz się mądrzejszy - i to szybko!

Kilka badań wykazało, że uczestnicy mieli gęstszą istotę szarą po zaledwie kilku tygodniach medytacji. Bardzo zalecane dla studentów podchodzących do egzaminów!

  To jest dobre dla twojego serca

Według badań przeprowadzonych w Instytucie Medycyny Naturalnej i Prewencji, medytacja ma wpływ na obniżenie ciśnienia krwi i bardziej zmienne tętno.

  Może pomóc wzmocnić twój system odpornościowy

Medytacja może rzeczywiście pomóc odeprzeć grypę! Zwiększa aktywność lewej strony mózgu, jak odkryli naukowcy z University of Wisconsin w ramach swoich badań. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa aktywność lewej strony mózgu, tym lepsza odpowiedź immunologiczna.

  Pomaga ci lepiej spać

Pożegnaj się z bezsennością! Badanie przeprowadzone przez University of Utah wykazało, że uczestnicy, którzy medytowali, zgłaszali, że spali lepiej. A wiemy, jak ważny jest dobry sen! Badani zgłaszali również lepszą kontrolę nad swoim zachowaniem w ciągu dnia.

  Obniża ciśnienie krwi

Badania wykazały również, że medytacja może obniżyć ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie stresu psychologicznego i zwiększenie zdolności organizmu do radzenia sobie z nim.

  Działa jako naturalny środek przeciwbólowy

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Wake Forest University sugeruje, że medytacja przynosi ulgę w bólu. Podobne badanie wykazało, że medytacja aktywuje korę oczodołowo-czołową i przednią korę zakrętu obręczy, części mózgu związane z kontrolą bólu. W tym samym czasie dezaktywuje wzgórze, które reguluje informacje sensoryczne. Może to spowodować, że sygnały o bólu po prostu zanikną.

Zyskaj formę dzięki HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Dlaczego medytacja jest dobranaturalne środki przeciwbólowe Lepiej spać

Komentarze (0)

Zostaw komentarz