Pokonaj lato! Monsun jest tuż za rogiem, ale upały nie odpuszczają. Indyjskie lato może być wyniszczające; może podnieść temperaturę ciała, spowodować odwodnienie, zmęczenie, a nawet udar cieplny. Wprowadź do menu te 10 chłodzących pokarmów, które ukoją ciało od wewnątrz i wypłuczą toksyny.

  Woda kokosowa

Woda kokosowa nie bez powodu od zawsze towarzyszyła nam na plaży. Ma właściwości chłodzące i zawiera niezbędne minerały i elektrolity, które nawadniają organizm. Odmładza również skórę.

  Arbuz

Jest to letni owoc, który oferuje wewnętrzne chłodzenie i działa jako środek gaszący pragnienie. Ma około 95 procent wody, która jest dobra do nawilżania i sprawia, że top lato utrata masy ciała żywności!

  Ogórek

Według Nowego Jorku Eleven Eleven Wellness Center certyfikowany trener zdrowia, Kerry Bajaj, ogórki są bardzo nawilżające i dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin A i C, kwasu foliowego i błonnika. Mogą być spożywane na surowo i mogą być również używane do robienia sałatek, raita lub zielonych smoothie.

  Cukinia

Świetny dodatek do miski z sałatkami, cukinia działa wyjątkowo dobrze jako nawadniający pokarm dla ciała i skóry. Posiada również witaminy A i C oraz błonnik, które utrzymają Cię w zdrowiu.

  Cytryna

Ten owoc cytrusowy jest oczywistością, jeśli chodzi o chłodzące pokarmy. Nawadnia, chłodzi, odtruwa organizm i wzmacnia odporność. Może być stosowana w różnych formach, z wodą jako chłodnik cytrynowy lub wyciśnięta na produkty spożywcze dla smaku.

  Banany

Banany są najlepszym środkiem chłodzącym, który również nawilża układ jelitowy i oczyszcza organizm z toksycznych nagromadzeń. Doskonale sprawdzają się jako przekąska przed treningiem!

  Zielone warzywa liściaste

Według naukowca Barry'ego Swansona z Washington State University, szpinak, jarmuż, collard greens i sałata rzymska zawierają od 80 do 90 procent wody. Te superfoods są korzystne na wiele sposobów, w tym ich zdolność do nawadniania organizmu i schładzania temperatury ciała.

  Dynia zwyczajna

Eksperci w dziedzinie zdrowia są jednomyślni co do licznych korzyści płynących ze spożywania lauki, wraz z jej zdolnością do nawadniania, ponieważ składa się ona w około 96 procentach z wody. Oprócz zmniejszania nadmiernego gorąca, pomaga również w trawieniu i utracie wagi.

  Grzyby

Wszystkie grzyby, ale w szczególności grzyby Crimini są znane jako bogate w różne witaminy, składniki odżywcze i przeciwutleniacze. Te właściwości odżywcze sprawiają, że jest to świetny dodatek do menu! Dodajmy do tego ich pyszny smak!

  Jagody

Wszystkie jagody, czy to truskawki, jeżyny, maliny czy żurawina, mają chłodzący wpływ na organizm. Ich zalety zostały również wspomniane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Dodanie ich do miski z owocami lub stworzenie zdrowego napoju może pomóc zablokować słońce!

Możesz nawet wykorzystać niektóre z tych chłodzących pokarmów do przygotowania zimnych wód infuzyjnych! Ciesz się latem, póki trwa!

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: lato dieta foodsmer foodssummer foods for weight losstop food for summers