Diety są tuzinkowe, ale Dieta Dukana obiecuje być inna. Stworzona przez francuskiego lekarza ogólnego i dietetyka Pierre'a Dukana w 2000 roku, dieta może pomóc Ci zrzucić 10 funtów w ciągu tygodnia. To bardzo dużo! A to jeszcze nie wszystko. Wynalazca twierdzi, że przestrzeganie zasad diety sprawi, że nie przybierzesz na wadze, którą zrzuciłeś.

Założenia

Dieta Dukana koncentruje się na spożywaniu chudego białka, otrębów owsianych, wody i codziennego spaceru każdego dnia. Logika jest taka, że ograniczenie spożycia węglowodanów zmusi Twój organizm do spalania tłuszczu. Dieta ta nie jest dietą tygodniową czy 10-dniową. Wymaga ona większego zaangażowania i może trwać nawet sześć miesięcy lub dłużej. Ale pomyśl o zapłacie!

Kto już to zrobił

Kate Middleton, Jennifer Lopez, Gisele Bundchen

Znane również jako

Plan diety Je ne sais pas maigrir (Nie wiem jak schudnąć).

Rodzaj diety

Niski indeks glikemiczny, wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa

4 fazy

Dieta Dukana może być podzielona na cztery fazy, z których wszystkie są integralną częścią programu.

Atak

Pierwsze 10 dni to czas, w którym zachęcamy do spożywania całego chudego białka, z jakim możemy sobie poradzić. Wraz z 1,5 łyżki stołowej otrębów owsianych i co najmniej 6 szklankami wody każdego dnia.

Rejs

W tej fazie, która może trwać kilka miesięcy, dodaj nieograniczone ilości nieskrobiowych warzyw co drugi dzień wraz z dodatkową połową łyżki otrąb owsianych.

Konsolidacja

W tej fazie dodaj 5 dni na każdy utracony kilogram. Codziennie jedz wszystkie możliwe warzywa, 2 kromki pełnoziarnistego chleba, porcję twardego sera i kawałek owocu. Dozwolone są 1-2 porcje skrobi i 1-2 "uroczyste" posiłki, podczas których możesz jeść, co chcesz.

Stabilizacja

Ostatnia faza polega na utrzymaniu diety. Możesz jeść wszystko, na co masz ochotę, z wyjątkiem jednego dnia w tygodniu, kiedy stosujesz fazę "Atak" diety. W tej fazie jesz również 3 łyżki otrębów owsianych dziennie i codziennie spacerujesz 20 minut.

Co jest dozwolone

Guma bez cukru, przyprawy, niesłodzona kawa i herbata, sztuczne słodziki; ci, którzy lubią się napić, mogą wypić kieliszek wina dziennie tylko w dwóch ostatnich fazach.

Sugerowane ćwiczenia

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się codzienny 20-minutowy spacer.

Nie przegap

Ponieważ nie będziesz jeść wszystkich rodzajów żywności, wysokiej jakości suplement witaminowo-mineralny jest niezbędny, aby utrzymać właściwy poziom składników odżywczych.

Czy warto stosować tę dietę?

Dieta może pomóc w przyspieszeniu spowolnionego metabolizmu, a utrata wagi jest pewna. Ale ścisłe wytyczne - czytaj fad diety - mają tendencję do uczynienia rzeczy bardzo nudne - i mogą prowadzić do wahań nastroju i senność w ciągu pierwszych kilku faz. To może być ryzykowne dla niektórych z ryzykiem zaburzeń równowagi elektrolitowej. Ale jeśli chcesz schudnąć i nie masz żadnych dolegliwości, spróbuj i zobacz, czy uda Ci się zrzucić te ostatnie pięć kilogramów.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dieta plandrop te dodatkowe kilogramyDukan Dietlose weightproteinweight loss

Komentarze (0)

Zostaw komentarz