Urządzanie własnego wesela może być mozolne i bardzo kosztowne. Normalne jest więc, że ludzie czują się zestresowani z powodu astronomicznych cen związanych z organizacją udanego przyjęcia weselnego. W związku z tym pytanie nadal utrzymuje się, czy jest możliwe, abyś catering dla swojego wesela i więcej tak z powodzeniem? Ten artykuł odpowiada na to pytanie, dostarczając różnych czynników, które należy rozważyć.

  • Miej realistyczne oczekiwania

Jeśli masz zamiar catering dla własnego ślubu, należy mieć realistyczne oczekiwania i zrozumieć, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Być może będziesz musiał dokonać bardzo trudnych wyborów, takich jak zmniejszenie liczby gości, aby zapewnić, że pracujesz w ramach budżetu. Robiąc to jest kluczowe, ponieważ można być w stanie zaspokoić kilka osób w porównaniu do wielu zaproszonych gości.

  • Wymyśl dobry plan

Planowanie jest niezbędne, aby zapewnić, że pozostaniesz zorganizowany. Możesz zacząć od zaplanowania własnego menu. Po tym, określić wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić, że cokolwiek jest obecne w menu będzie służyć bez zarzutu. Kiedy to potwierdzisz, zweryfikuj i upewnij się, że masz cały sprzęt potrzebny do przygotowania i ugotowania wszystkich rzeczy wyróżnionych w twoim menu. Powinieneś potwierdzić i dwukrotnie sprawdzić to. Posiadanie planu zapewnia, że jesteś w stanie monitorować swój budżet i że pracujesz w ramach harmonogramu. To robi łatwy mieć listę zakupów i wielkie przepisy.

  • Zaprojektuj menu Spróbuj swoich przepisów

To całkiem trafne, że opcji żywieniowych będzie tak wiele. Mając na uwadze, że zadanie przygotowania żywności jest wszystkie twoje, należy wziąć to na siebie, aby wymyślić wielki menu, które jest realistyczne i osiągalne. Konieczne jest, aby spróbować wszystkich swoich przepisów przed wielkim dniu, aby upewnić się, że można dokonać wszelkich możliwych korekt wystarczająco wcześnie, bez żadnych ostatnich minut pośpiechu.

  • Zachowaj prostotę

Utrzymując jedzenie proste, sprawiasz, że Twoja praca jest łatwa. Wspaniale jest mieć bardzo wspaniałe egzotyczne potrawy na swoim weselu, ale ta okazja nie powinna być twoim czasem na eksperymentowanie. Możesz więc po prostu przygotować kilka bardzo dobrych i przyjemnych opcji bez narażania się na nadmierny stres.

  • Unikaj kupowania pojedynczych przedmiotów

Bardziej wskazane jest kupowanie materiałów eksploatacyjnych i innych przedmiotów w ilościach hurtowych. Czyniąc to sprawia, że łatwo zabezpieczyć najlepsze i tanie oferty. Ślub będzie obejmować gotowanie dla większej liczby osób niż są zwykle przyzwyczajeni do stąd zakup w hurtowni będzie idealny niż zakup w lokalnych sprzedawców. Ponadto, można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ wynajem jest dość kosztowny w porównaniu do zakupu własnych dostaw. To również oszczędza od ciężaru konieczności zwrotu rzeczy w określonych terminach.

  • Wypoleruj wszystko

Pociąga to za sobą prasowanie i dokładne sprawdzenie wszystkich logistyki odnoszących się do cateringu na wesele. Można to zrobić poprzez podniesienie wszystkich pytań i hipotetycznych scenariuszy i zapewnienie, że wszystkie są odpowiedział, aby uniknąć wszelkich niespodzianek, które są bezzasadne. Czynniki te mogą obejmować od przybycia do miejsca, ustawienie miejsca, gotowanie, serwowanie żywności lub korzystanie z bufetu. Należy również zwrócić uwagę na terminy podawania koktajli i deserów oraz sprzątania naczyń i kuchni.

  • Przestrzeganie zasad higieny i zasad sanitarnych

Organizując catering na własne wesele, należy zadbać o to, aby przygotowywanie potraw odbywało się w sposób bezpieczny i w czystym środowisku. Możesz to ułatwić, używając rękawic i innych środków chemicznych, aby uniknąć zatrucia pokarmowego.

Pytanie "czy można catering na własnym weselu?" jest bardzo subiektywne, ponieważ niektórzy ludzie mogą mieć pieniądze, ale nadal pragną catering na własnym weselu zgodnie z własnymi gustami i preferencjami. Faktem pozostaje, że jest to bardzo wykonalne, o ile jesteś gotowy do wysiłku, wysiłku i starań, aby być w pełni zaangażowany i poświęcony swojej imprezie weselnej. Może to oznaczać, że będziesz poruszać się cały czas, starając się upewnić, że wszystko wpadnie na miejsce.

Chociaż tanie, catering dla własnego ślubu może nie być najlepszym możliwym pomysłem, ponieważ będziesz zestresowany cały czas i nie będziesz miał czasu i energii, aby cieszyć się swoim wielkim dniem. To z tego i wielu innych powodów, że należy rozważyć wynajęcie profesjonalnego caterer do pomocy. Głównym powodem jest to, że caterers mają wiedzę i sprzęt wymagany do obsługi zarówno małych i dużych wesel. Zamiast przytłaczać siebie, rozważ współpracę z ekspertami od cateringu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz