Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się usługi dostarczania dietetycznych produktów odchudzających. Pomysł jest prosty, jasny i wygodny: nie musisz myśleć o gotowaniu, liczeniu kalorii, korzyściach i zagrożeniach związanych z tym, co jesz. Nie musisz nawet zmywać naczyń.

Jak to wygląda?

Każdego ranka o wyznaczonej godzinie przyjeżdża do ciebie kurier z zestawem 6-7 pudełek na śniadanie, obiad i kolację. Można je szybko podgrzać w kuchence mikrofalowej i łatwo zabrać ze sobą do pracy. Główną zaletą takich usług jest to, że posiłki oparte są na zbilansowanej diecie. W przeciwieństwie do diet mono są nie tylko bezpieczne, ale i zdrowe. Wynik z programów 1000 kcal to średnio minus 2-3 kg tygodniowo, przez miesiąc przy diecie 1200-1300 kcal łatwo dochodzi do 5-6 kg. W takiej standardowej diecie liczone są nie tylko kalorie, ale także ilość białek, węglowodanów, pierwiastków śladowych i witamin. Do posiłków załączony jest jadłospis, który wskazuje ilość spożywanych w tym dniu witamin A, C, D, cynku, wapnia i żelaza, błonnika, cukru i soli. Dieta w programach odchudzających jest zróżnicowana: na obiad przygotowywane są filety z halibuta, łososia, a na śniadanie -produkty mleczne świeże lub z gospodarstw rolnych. Program można zamówić na pięć dni lub cały tydzień czy miesiąc.

Smaczne posiłki

Posiłki są zbilansowane i skomponowane tak, aby zagwarantować idealne dzienne zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcz. Posiłki są świeżo przygotowane (bez mrożonek!). Każdy posiłek dostarczany jest w biodegradowalnych jednorazowych pojemnikach (nadających się do podgrzania w kuchence mikrofalowej). Na początku tygodnia otrzymasz menu na następny tydzień. Takie jedzenie jest świeżo przygotowywane każdego dnia i dostarczane starannie schłodzone. Wielu dietetyków i kucharzy pracujących w tego typu firmach ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu zdrowej żywności z wykorzystaniem wysokiej jakości składników. Dziś „modne” jest stosowanie surowców opartych na „naturalnej żywności” i żywności ekologicznej. Jeśli nie jesteś pewien czy dieta pudełkowa kraków jest dla ciebie, to możesz zamówić na krótki okres testowy.

Zalety

Największą zaletą jest oczywiście to, że otrzymujesz świeże, zdrowe i smaczne posiłki, które są dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. To ty decydujesz, jaki jest kierunek diety i jakie efekty chcesz osiągnąć. Dietetycy mają za zadanie sporządzić posiłki w taki sposób, aby spełnić twoje oczekiwania. To też oczywiście wygoda. Nie musisz robić zakupów, przygotowywać składników, gotować i opracowywać menu. Wszystko zostanie zrobione za ciebie. Dietetycy mają olbrzymią wiedzę, jeśli chodzi o właściwe przygotowanie posiłków i zaprogramowanie diety. Jeśli nie wiesz jak sporządzić obiad w przypadku cukrzycy lub też jak stworzyć menu do diety ketogenicznej, to dieta pudełkowa jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Ostatecznie dieta pudełkowa może wbrew pozorom pozwolić ci zaoszczędzić. Często, kiedy musisz przygotować obiad - ogrom pracy, jaki trzeba wykonać zniechęca cię na tyle, że decydujesz się zamówić coś na wynos lub iść do restauracji. W efekcie koszt obiadu jest dużo wyższy niż gdybyś go ugotował. Dieta pudełkowa sprawia, że jedzenie zawsze czeka na ciebie w lodówce, a ty masz mniej pokus, aby wyjść z domu i zamówić coś na mieście. CO więcej, opracowanie menu w konkretnym przypadku diety wymaga zakupu szczególnych składników. Ich skompletowanie może być wbrew pozorom dość drogie, zwłaszcza kiedy nigdy nie zajmowałeś się projektowaniem diety.