Co jest z duńskim stylem życia i szczęściem? Opublikowany niedawno World Happiness Report 2016 Update umieścił Danię na szczycie listy 156 krajów uszeregowanych według poziomu szczęścia. Rankingi, które obejmowały lata od 2013 do 2015, ujawniły średni wynik 5,1. Jednak Dania wyróżniła się średnią 7,52.

Ale usłyszmy to od kogoś, kto był świadkiem tego z pierwszej ręki.

Brytyjska dziennikarka Helen Russell przeniosła się do Demark, kiedy jej mąż otrzymał propozycję wymarzonej pracy, pracując dla Lego w wiejskiej Danii.

Od tego czasu nawróciła się na duński styl życia i jest autorką książki "The Year of Living Danishly - Uncovering the Secrets of the World's Happiest Country" (Rok życia po duńsku - odkrywanie sekretów najszczęśliwszego kraju na świecie), w której wyjaśnia, dlaczego Nordycy nie przestają się rozwijać.

Nawet jeśli nie przeczytasz książki, wypróbuj jej pięć wskazówek, jak żyć bardziej duńskim życiem:

    Zaufaj więcejTo jest powód numer jeden, dla którego Duńczycy są tak szczęśliwi - więc spróbuj tego. Poczujesz się lepiej, zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu, a zaufanie do ludzi wokół ciebie sprawi, że będą się lepiej zachowywać - zaufanie stanie się więc samospełniającą się przepowiednią. Zrób sobie hyggePamiętaj o prostych przyjemnościach w życiu: zapal świeczkę, zrób sobie filiżankę kawy, zjedz kilka ciastek. Bądź dla siebie miły. I dla siebie nawzajem (w stylu Jerry'ego Springera). Wychodź z pracy na czasO ile nie jesteś Hillary Clinton (jesteś? *faluje*), nic strasznego się nie stanie, jeśli rzeczywiście wrócisz do domu na czas. Spotkaj się z rodziną, zajmij się swoim hobby: po prostu zrób sobie wolne i wyjdź. Wykorzystaj swoje ciało, na zewnątrzDaniele jeżdżą na rowerze, biegają, pływają i trzęsą się, cokolwiek mają, przez cały rok, w deszcz czy śnieg. Korzystanie z ciała nie tylko uwalnia endorfiny, ale także pozwala na redukcję stresu i poprawia samopoczucie. Upiększ swój domDzieci tak robią, a to rodzi szacunek dla designu, sztuki i ich codziennego otoczenia. Okazuje się, że ładny dom to dobry krok w kierunku szczęśliwego domu.

Nie zapomnij dodać do swojej diety szczęśliwego jedzenia; teraz jesteś gotowy, by żyć po duńsku, niezależnie od tego, w jakiej części świata się znajdujesz!

Tags: duński styl życiaDuński styl życia i szczęścieszczęśliwe życiePorady jak żyć po duńsku