Podczas gdy utrata masy ciała jest tematem, który jest powszechnie dyskutowany, przyrost masy ciała jest znacznie mniej rozmawiał o. Nieodpowiednie informacje na temat przyrostu masy ciała w domenie publicznej prowadzi wielu, którzy chcą luzem popełnić możliwe do uniknięcia błędy. Obejmują one:

    Koncentrowanie się wyłącznie na ćwiczeniach bez uświadomienia sobie znaczenia właściwego odżywianiaKonsumowanie suplementów, takich jak gainery masy i inne leki zwiększające masę ciała bez zrozumienia zalet naturalnej dietyUstawianie nierealistycznych oczekiwańRunning up urazów mięśniowych z przetrenowania.

Kiedy zaczynasz chodzić na siłownię z zamiarem przybrania na wadze, nie musisz podnosić ciężarów od pierwszego dnia. O wiele lepszym pomysłem jest rozpoczęcie od treningu z masą ciała, a należy skupić się na uzyskaniu prawidłowej formy, postawy i techniki.

Spożycie kalorii

Aby przybrać na wadze, należy zwiększyć spożycie kalorii. Twoje zapotrzebowanie na kalorie może wynosić od 2200 do 3200 kalorii dziennie, w zależności od wieku i płci. Jeśli znajdziesz to trudne do źródła kalorii z regularnej diety, spróbuj suplementów wagi zysku. Kiedy zaczynasz z suplementem, przeczytaj o produkcie i przetestuj go przez 3-4 dni, aby potwierdzić, czy jesteś na niego uczulony - w tym przypadku powinieneś natychmiast przestać go używać.

Jeśli skończysz się coraz więcej kalorii niż trzeba z suplementem przyrostu masy ciała, istnieje szansa, że może skończyć się zdobywając tłuszczu, a nie mięśni. Te suplementy mogą również wchodzić w interakcje z wszelkich leków, które mogą być na tak najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem na nich.

Zawsze lepiej jest skonsultować się z dietetykiem przed rozpoczęciem z wagi przyrostu szkolenia. S / on może chalk out diety, która nie jest tylko węglowodany lub tłuszczu bogate, ale również ma wystarczającą ilość białka, błonnika, minerałów i witamin - wszystkie z nich są równie ważne dla zdrowego przyrostu masy ciała.

Należy pamiętać, że nie może być substytutem dla naturalnej diety, jeśli chodzi o przyrost masy ciała.

Wskazówki dotyczące zdrowego przyrostu wagi

    Jedz często Jedz co najmniej raz na trzy godziny. Pomijanie posiłków zmusza twój organizm do sięgania po rezerwy energetyczne, do których należy masa mięśniowa. Jedzenie co 2-3 godziny chroni organizm przed utratą tkanki.
    Ćwiczenia są kluczowe Ćwiczenia są kluczem do zdrowego przyrostu wagi, ale ważna jest prawidłowa technika. Trening pomaga zwiększyć metabolizm, ale unikaj przetrenowania.
    Rozszerzaj spożycie składników odżywczych Twoja dieta powinna obejmować różne grupy żywności, a nie ograniczać się do jednej lub dwóch. Wybór różnorodnych grup żywności prowadzi do spożycia większej ilości składników odżywczych, z których wszystkie są istotne dla procesu przyrostu masy ciała.
    Jedz przed snem: Ponieważ nasze ciało regeneruje się podczas snu, jedzenie trochę przed pójściem spać zapewnia, że w organizmie jest wystarczająco dużo składników odżywczych dostępnych do przeprowadzenia prac naprawczych.

"Kiedy masz wątpliwości, jedz" to dobra mantra, którą warto się kierować, kiedy próbujesz nabrać masy. Pamiętaj również, że transformacja ciała nie jest procesem jednodniowym, ale ciągłą ewolucją. Jestem przykładem osoby, której udało się przybrać na wadze w zdrowy sposób. Chociaż były wyrzeczenia, które musiałem zrobić, w końcu, to było absolutnie warte wysiłku.

Ty również możesz zmienić się tak, jak Sahil. Zarejestruj się, aby uzyskać najlepsze diety i treningi dla Twojego planu fitness lub utraty wagi.

Tagi: stop przetrenowaniu utrata wagi