Jeśli chcesz schudnąć bardzo szybko zorientujesz się, że proces ten jest trudny, a niekiedy wręcz niewykonalny. Samodzielna dieta nie jest łatwa, a tradycyjne diety nie są długoterminowym rozwiązaniem na utratę wagi. Jednak są systemy odżywiania zaprojektowane, aby pomóc ci schudnąć na dobre. To catering dietetyczny i diety pudełkowe. Jak wybrać dietę odpowiednią dla twoich potrzeb?

Jaka jest Twoja motywacja?

Dla wielu osób dieta jest celem do utraty wagi. Dlaczego chcesz schudnąć? Czy ma wyglądać lepiej? Czuć się lepiej? Prowadzić zdrowszy tryb życia? Twoja droga do utraty wagi jest osobista i możesz zmagać się z emocjami, które spowodują, że wrócisz do wzorców jedzenia w stresie lub po prostu spożywania wysokokalorycznych – łatwych do przygotowania posiłków. W przypadku cateringu dietetycznego – trudniej jest porzucić dietę, a tym samym zmarnować energie i poświecenie przy odchudzaniu.

Nie zalecamy stosowania krótkoterminowych diet odchudzających. Wszystkie badania wskazują, że restrykcyjne diety źle wpływają na organizm. Dostawy posiłków są idealne nie tylko dla osób, które chcą stracić kilka kilogramów, ale też dla osób, które chcą gotować w domu, zamiast jadać na mieście, ale podoba im się pomysł wyboru przepisów i wygodnych zakupów spożywczych. Pomagają także ludziom odkrywać nowe składniki. Wybierając usługę dostawy posiłków, należy wziąć pod uwagę swoje cele Czy chodzi o rozwijanie nowych umiejętności gotowania, wypróbowywanie nowych składników, oszczędzanie czasu, jeśli chodzi o gotowanie?

Poznaj swój budżet i zbadaj proces dostawy

Ceny usług dostawy posiłków mogą wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych lub więcej za posiłek. Ustal budżet, który ci odpowiada. Nie zapomnij też sprawdzić harmonogramów dostaw. Niektóre firmy dostarczają posiłki pod twoje drzwi, inne do określonego obszaru, a inne tylko w wybranych miastach. Niektóre firmy oferują opcję wyboru dnia dostarczenia posiłków, a inne dostarczają tylko w określone dni.

Wybór i składniki

Zadaj sobie pytanie, czy chciałbyś wybierać posiłki co tydzień, czy też chciałbyś być zaskoczony tym, co jest dostarczane. Jeśli lubisz wiedzieć, co będzie dziś na obiad, to wybór posiłków jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Zastanów się też czy szukasz lokalnych składników organicznych lub certyfikowanych przez agencję zajmujące się zdrową żywnością. Niektóre diety zawierają również informacje o gospodarstwach, z których pochodzą składniki oraz notatki szefa kuchni.

Alergeny i preferencje żywieniowe

Znajdź usługę dostawy posiłków, która najlepiej pasuje do twoich preferencji żywieniowych i alergii. W większości firm tego typu znajdziesz diety paleo, wegetariańskie / wegańskie, pescetariańskie, bez czerwonego mięsa, bezglutenowe, organiczne, roślinne, niemodyfikowane genetycznie i przyjazne dzieciom.

Odżywianie

Wysokiej jakości posiłek opiera się na czymś więcej niż tylko kaloriach. Znajdź usługę dostawy posiłków, która zapewnia jedzenie smaczne, ale też zbilansowane pod kątem składników odżywczych. Obejmuje to ilość tłuszczów nasyconych, węglowodanów, błonnika, sodu i innych. Może się okazać, że niektóre przepisy zawarte w pudełku z dostawą posiłków mogą zawierać podobne ilości kalorii, tłuszczu i cukru, jak w restauracji. Znajomość całego profilu żywieniowego pomoże ci podjąć najlepszą decyzję dotyczącą celów związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Przygotuj się

Dostawa posiłków pod drzwi, nie oznacza, że nie będziesz musiał korzystać z pewnych składników, takich jak oliwa z oliwek, sól i pieprz. Przeczytaj, czego wymaga przepis, a co jest dostarczane. Ponadto upewnij się, że masz w kuchni odpowiednie przybory kuchenne, takie jak garnek odpowiedniej wielkości, patelnia, deska do krojenia i nóż. Niektóre przepisy mogą również wymagać składników, które wymagają pewnych narzędzi kuchennych.