Dzieci mają w swoich ciałach duże zapasy paliwa energetycznego. Mogą miotać się między nauką a zabawą, potem między posiłkami a uprawianiem sportu na świeżym powietrzu, potem między czytaniem a oglądaniem telewizji; wszystko to i wiele więcej. Podczas gdy są zajęci odkrywaniem otaczającego ich świata, często zapominają o tym, by pozostać w jak najlepszej formie i zdrowiu. Pandemia koronawirusów sprawiła, że wszyscy w jakiś sposób staliśmy się maniakami zdrowia. I tak jak dla rodziców, aktywność fizyczna jest równie ważna dla rozwoju psychicznego i fizycznego ich dzieci. Ale jakiego rodzaju ćwiczenia są najlepsze dla Twoich dzieci?

Ćwiczenia aerobowe, znane również jako ćwiczenia kardio, obejmują każdy rodzaj aktywności, który daje większym mięśniom ciała porządny trening przez około 20 minut lub dłużej. Ich podstawową zaletą jest wzmacniający wpływ na te mięśnie; na przykład, serce i cały układ krążenia, w tym płuca, są pobudzane przez te ćwiczenia. Nawet standardowy aerobik dla dzieci może pomóc im pozostać w dobrej formie na zawsze. Prawdę mówiąc, ponieważ dzieci ciągle rosną, ten rodzaj aktywności jest szczególnie ważny dla zapewnienia prawidłowego rozwoju ich ciała. Dodatkowo, pomaga utrzymać pod kontrolą wszelkie problemy medyczne, na przykład otyłość.

Spis treści

    8 najkorzystniejszych ćwiczeń aerobowych dla dzieciKorzyści z aerobiku dla dzieciPodsumowanieCzęsto zadawane pytania (FAQ)

8 najkorzystniejszych ćwiczeń aerobowych dla dzieci

Aerobik nie ogranicza się tylko do tańca w profesjonalnym studio. Każde ćwiczenie, które pomaga Ci oddychać szybciej i zwiększa tętno może być uznane za aerobowe. W tej sekcji wymieniliśmy różne ćwiczenia aerobowe, którym może oddawać się Twoje dziecko.

#1 Speed Walking

Szybkie chodzenie polega na wykonywaniu szybkich kroków w ramach ćwiczeń fizycznych. Nie jest to równoznaczne z chodzeniem w normalnym tempie i jest uważane za łatwy aerobik dla dzieci, podczas którego serce pulsuje i szybciej pompuje krew.

#2 Bieganie

Najbardziej popularną formą aerobiku dla dzieci jest bieganie. Jedną z jego kluczowych zalet jest to, że nie wymaga żadnego sprzętu. Nawet pandemia nie jest w stanie pokrzyżować Twoich planów związanych z bieganiem. Tak więc, jeśli masz otwartą przestrzeń parkową wokół bloku lub taras, bieganie może łatwo stać się nawykiem.

#3 Skakanie na linie

Podczas gdy dziewczyny lubią grać w skakanie po linie z grupą, chłopcy również mogą spróbować tego ćwiczenia aerobowego. Jest to najprostsza forma treningu całego ciała. A podczas jednoczesnego poruszania kończynami, ten rodzaj aerobiku dla dzieci pobudza również nerwy ruchowe do zrównoważonej koordynacji.

#4 Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to świetna zabawa, a także podstawowa umiejętność życiowa. Pomaga twojemu ciału nauczyć się równowagi, a następnie wzmacnia mięśnie. Jazda na rowerze na świeżym powietrzu to fajny aerobik dla dzieci, ponieważ zachęca je do bycia bardziej na świeżym powietrzu, a nawet mogą się zgrać z przyjaciółmi w wyścigu. Jazda na rowerze tonizuje również mięśnie nóg i zwiększa pojemność płuc, dzięki czemu mogą one pobierać więcej tlenu.

#5 Sztuki walki

Wielu rodziców lubi zapisywać swoje dzieci na zajęcia sztuk walki, ponieważ pokazuje im to znaczące predyspozycje, takie jak samoobrona i dyscyplina. Sztuki walki są różnego rodzaju jak karate, jiu-jitsu, mieszane techniki walki itp. Te działania dla dzieci są niezwykłe, ponieważ utrzymują je silne nawet przez poważne sytuacje. Te zajęcia dla dzieci są niezwykłe, ponieważ utrzymują je w sile nawet w poważnych sytuacjach. Energia i dyscyplina, która idzie do sztuk walki pomagają im w byciu intelektualnie gotowym na wszelkie okoliczności, w których samoobrona może być wymagana. Jest to ćwiczenie całego ciała, które buduje mięśnie i wzmacnia kości, dzięki czemu dzieci są zarówno naprawdę wypierane, jak i intelektualnie świadome.

#6 Pływanie

Dzieci uwielbiają przebywać w wodzie! Dodatkowo, jest to niezbędna umiejętność życiowa. Pływanie wykorzystuje w tym procesie całe ciało. To aerobowe ćwiczenie dla dzieci może pomóc w budowaniu ich wytrzymałości i jest bezpieczniejsze niż inne ćwiczenia fizyczne, które mogłyby spowodować urazy kości.

#7 Taniec

Tańce aerobowe dla dzieci są łatwym dodatkiem do ich rutyny. Chociaż promuje on elastyczność, rozwija umiejętności motoryczne i wzmacnia kończyny, to nadal jest to zadanie, aby przyzwyczaić je do tańca. Ale kiedy już oswoją się z tym ruchem, mogą stać się rozwiniętymi emocjonalnie istotami ludzkimi, słuchając muzyki i tańcząc do jej melodii.

#8 Skateboarding

Jazda na deskorolce i rolkach pokazuje, jak utrzymać równowagę podczas poruszania się z prędkością. Są to umiarkowanie intensywne ćwiczenia aerobiku budowlanego dla dzieci, które pozwalają im się wysilić, gdy próbują poruszać się w różnych kierunkach, wykorzystując siły.

Korzyści z aerobiku dla dzieci

Pierwszym krokiem do dodania rutyny ćwiczeń w życiu Twojego dziecka jest zrozumienie, dlaczego go potrzebujesz. Aerobik dla dzieci jest wielorakie korzyści działalności, która zachęca dziecko do rozwoju wytrzymałości i pomaga im budować pewne umiejętności. Pozwól nam zrozumieć te korzyści:

1. Rozwój umiejętności psychomotorycznych

Jedną z podstawowych zalet aerobiku dla dzieci jest to, że dzięki treningowi mogą one wykorzystać swoje możliwości do maksimum. Wiąże się to również z rozwojem psychomotorycznym. Innymi słowy, poprawia się kontrola, odporność i zdolność organizmu do fizycznego ograniczenia się. Ponadto, dzieci zaczną wiedzieć więcej o swoich ciałach.

2. Koordynacja ruchowo-nerwowa

Intensywny aerobik, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, znacznie poprawia koordynację ruchowo-nerwową. Oprócz innych rzeczy, muszą nauczyć się choreografii i rytmu, co wymaga skupienia i rozwagi.

3. Mobilność

Prowadzenie zajęć aerobiku dla dzieci zapobiega sztywnieniu kończyn. Pozwala to również na swobodne poruszanie nogami i rękami. Aerobik dla dzieci pozwala im czuć się zdrowo od wewnątrz i upoważnia je do podejmowania alternatywnych inicjatyw niż granie w gry lub uprawianie sportów na świeżym powietrzu.

4. Lepsze oceny

Naukowo, zdrowe i sprawne ciało jest związane z lepszą wydajnością mózgu. Uważa się, że przy zwiększonym przepływie tlenu w organizmie, nasz mózg jest również wzbogacony. Tak więc, aerobik dla dzieci może pomóc ich system nerwowy funkcjonować optymalnie. W takich przypadkach, dzieci wykonują akademickich dobrze, jak teraz czytać więcej, uczyć się lepiej, i są receptywne i bardziej retentive w przyrodzie.

5. Zmniejszone problemy ze zdrowiem psychicznym

Jak często jest nasz problem zdrowia psychicznego związane z naszych problemów z ciałem? Całkiem sporo! Dzieci często doświadczają wiele stresu wydajności i presji rówieśników, gdy wchodzą w okres dojrzewania. Jednak aerobik dla dzieci może pomóc im w częstszym uwalnianiu hormonów szczęścia. Ćwiczenia fitness pomagają nam w uwalnianiu serotoniny, dopaminy, oksytocyny i endorfin, czyli hormonów szczęścia, które dodatkowo podnoszą nasz nastrój. Takie postępowanie może zapobiec odczuwaniu przez dzieci presji i dać im siłę do walki z chorobami psychicznymi.

Podsumowanie

Aerobik dla dzieci jest więc najbardziej sugerowaną formą aktywności fizycznej, która może budować ich charakter oraz rozwijać ich gust taneczny i muzyczny. Zaangażowanie ich w ćwiczenia aerobiku jest świetną decyzją, a zarówno sport jak i ćwiczenia mogą stać się kluczowym czynnikiem w ich ogólnym rozwoju.

Najczęściej zadawane pytania (FAQs)

Q. Jak często moje dzieci powinny uprawiać aerobik? O. 3-5 dni w tygodniu to idealna ilość zajęć. P. Jaki rodzaj aerobiku powinno uprawiać moje dziecko? O. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów aktywności może być wybrany w zależności od zainteresowań. P. W jakim wieku moje dziecko powinno być wprowadzone do sportów drużynowych? Odp. Może to być już od 6 roku życia. P. Jak mogę pomóc mojemu dziecku zaangażować się w więcej aktywności fizycznej? O. Samemu będąc aktywnym fizycznie. Pamiętaj, że dzieci idą w ślady swoich rodziców.
Tagi: aerobik aerobik dla dzieci korzyści z aerobiku dla dzieci zdrowie i dobre samopoczucie dzieci dzieci i zdrowie rozwój fizyczny i psychiczny dzieci