Mam

tendencję do łamania wszystkich klasycznych zasad, jeśli chodzi o uczęszczanie na wakacyjne przyjęcia.

  • Nie jem zdrowej przekąski przed wyjściem.
  • Nie wypełniam połowy talerza warzywami.
  • Nie ustawiam się po przeciwnej stronie sali niż bufet.

Zamiast tego, zazwyczaj przychodzę głodna, jem moje ulubione potrawy i gromadzę się wokół jedzenia (hello, tam są wszyscy!). I często, jem trochę za dużo.

Taka jest prawda. A ponieważ uczestniczę tylko w kilku przyjęciach świątecznych każdego roku, szczerze mówiąc, nie przejmuję się tym.

Nie przejmuję się też tym, co jedzą moje dzieci. I chcę udowodnić, że ty też nie powinieneś.

Dlaczego nie stresuję się jedzeniem na imprezę

Oczywiście wiem, że rodzice dzieci z alergiami pokarmowymi i nietolerancjami zawsze muszą być bardzo świadomi tego, co ich dzieci jedzą na imprezach. Nie o tym jednak tutaj mówię.

Mówię o spędzaniu czasu na imprezie martwiąc się o to, ile cukru dostają twoje dzieci lub ile chipsów zjadły. Widziałem zbyt wielu rodziców podążających za swoimi dziećmi dookoła, mówiąc im, że nie mogą mieć drugiego ciasteczka lub że muszą zjeść swojego kurczaka zanim będą mogli zjeść swoje lody. Wygląda to na stresujące dla rodzica i dziecka.

Dlaczego mikrozarządzanie nie działa

Prawda jest taka, że dzieci są całkiem dobrymi samoregulatorami.

Wszyscy rodzimy się z instynktem jedzenia, kiedy jesteśmy głodni i przestajemy, kiedy jesteśmy syci. (Kiedy jesteśmy dorośli, wielu z nas zaczyna jeść, bo jest 18.00 i przestaje, bo talerz jest pusty).

Oddaj trochę kontroli i pozwól dzieciom kierować się ich instynktem. Wiele razy zdarzało się, że moje dzieci prosiły o drugie ciasteczko, tylko po to, by wziąć jedno lub dwa kęsy i odejść, oznajmiając, że teraz są już najedzone.

You might also like: Czy powierzyłbyś swojemu dziecku cały talerz ciasteczek?

Dzieci nie mają też takiego bagażu jak my - nie dawajmy im go więc. Dorośli mają zły nawyk pozwalania, by wieczorne pobłażanie zamieniło się w spiralę wstydu, która może trwać przez kilka dni.

Ale dzieci zazwyczaj nie mają problemu z jedzeniem pizzy i babeczek na imprezie, a potem wracają do swojego życia i regularnych nawyków żywieniowych, które mają w domu. Twoje dzieci są wystarczająco mądre, aby wiedzieć, że jedzenie na przyjęciu różni się od tego, które podawane jest w domu

. Nie nazywają siebie "złymi", bo zjadły pięć ciastek na imprezie - i nigdy nie powinny się tak czuć.

Oto, co można zrobić zamiast tego

  • Jeśli masz małe dzieci, sensowne jest pomaganie im w napełnianiu tal erzy przy bufecie. I wszystkie dzieci powinny nauczyć się podstawowych manier imprezowych, takich jak branie tylko jednej porcji na początku, aby pozwolić innym też się poczęstować.
  • Łatwiej jest się zrelaksować na przyjęciach, jeśli w czasie świąt podajesz regularne, zdrowe posiłki i przekąski.
  • Jeśli Twoje dzieci proszą o słodycze w dniu przyjęcia, rozsądnie jest powiedzieć im, że idą później na przyjęcie i będą miały okazję zjeść tam deser.
  • Zaopatrz się w dużą ilość żywności bogatej w składniki odżywcze i zaplanuj zdrowe posiłki, które lubią twoje dzieci. Osobiście, posiadanie świeżych owoców na ladzie i zdrowych posiłków zaplanowanych w ciągu tygodnia daje mi lepsze poczucie równowagi podczas wakacji.

Ale co zrobić, jeśli boli je brzuch?

Jeśli dzieci przesadzą na świątecznym przyjęciu i skończy się to bólem brzucha? Uważam to za okazję dla dzieci do nauczenia się cennej lekcji - lub obwiniania rodziców. Po imprezie lata temu, szliśmy z powrotem do samochodu, kiedy mój wówczas przedszkolny syn powiedział: "Boli mnie brzuch. Dlaczego pozwoliłaś mi wypić cały ten sok?".

Nie zarządzaj tym, co twoje dzieci jedzą na przyjęciach świątecznych

Click To Tweet